Wyszomirski Racing

FIA CEZ 2018

Jakub Wyszomirski, startujący samochodem Honda Civic Type R TCR, imponująco wygrał ostatnią rundę FIACEZ sezonu 2018 w klasie D4-3500 oraz ostatnią rundę pucharu ESET V4 Cup 2018 w klasie TCR. Zawody odbyły się w niedzielę, 9 września 2018 roku, na torze Automotodrom w Brnie. Ponadto, w sobotnim wyścigu zawodnik ekipy ASK Vesnic Racing Team oraz Honda Wyszomirski Racing Team finiszował na drugiej pozycji w klasie D4-3500 i TCR.

Podczas kwalifikacji 9 września 2018 roku, Jakub ustanowił również rekord toru Automotodrom w Brnie dla samochodu w specyfikacji TCR, uzyskując wynik 2:09:846, pokonując tylko jedno pomiarowe okrążenie, i tym samym zapewniając sobie start z pierwszego pola w wyścigu.

Sezon 2018 Mistrzostw Europy Strefy Centralnej (FIA CEZ), Jakub Wyszomirski zakończył na trzecim miejscu w klasie D4-3500, zdobywając tytuł drugiego wicemistrza Europy Strefy Centralnej oraz na trzecim miejscu w Pucharze ESET V4-Cup w klasie TCR.

WSMP 2015

Zespól Honda Wyszomirski zdobył tytuł Wicemistrza Europy Strefy Centralnej w wyścigach samochodowych. Jakub Wyszomirski z sukcesem zadebiutował na kilku europejskich torach (5 miejsce na Hungaroring, 2 miejsce na mega trudnym torze Slovakiaring, 2 miejsce na Salzburgring, wymarzone 1 miejsce na Autodrom Most i 2 miejsce na Automotodrom Brno). Kuba rywalizował z autami z dawnych Mistrzostw Świata samochodów turystycznych, bez żadnego treningu startując od razu w kwalifikacjach na nieznanym sobie torze Slovakiaring dowiózł w wyścigu drugie miejsce. Startując jedynie w wybranych rundach FIA CEZ I WSMP zespół Honda Wyszomirski wywalczył tytuł Wicemistrza Europy Strefy Centralnej w wyścigach samochodowych oraz II Wicemistrza Polski w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w klasie DN3.

WSMP 2014

W sezonie 2014 z sukcesem zadebiutowaliśmy w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Nasz zawodnik Jakub Wyszomirski (A.Rzemieślnik, Honda CR-Z) został Wicemistrzem Polski w WSMP w Dywizji Narodowej 3. W tym roku nasza Honda przeszła kilka metamorfoz - od tymczasowego kozackiego grilla po całkowitą przebudowę i zmianę koloru. Wynikiem tych zmian i wspólnej pracy zespołu jest nasz nowy rekord okrążenia na Torze "Poznań" oraz oczywiście tytuł Wicemistrza Polski.

"To auto to niejako zlepek talentów naszej firmy. Robimy wiele ciekawych aut i tematów (od restauracji starych Porsche do napraw najnowszych Lamborghini czy Bentley'a). Jego budowa miała nam udowodnić, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych i, że jesteśmy firmą samowystarczalną, jeżeli chodzi o tematykę budowy auta, jego przygotowanie blacharskie, lakiernicze, zbrojeniowe itd. To również swego rodzaju integracja wszystkich pracowników naszej firmy, biorących udział w tym przedsięwzięciu(...)." - Jakub Wyszomirski dla magazynu Rally and Race, luty 2015

WPP 2013

Sezon wyścigowy 2013 dobiegł końca. Jakub Wyszomirski (Honda CR-Z) zdobył Wyścigowy Puchar Polski w klasie 3. Gratulujemy!

Pierwsze dwie rundy Wyścigowego Pucharu Polski odbyły się 13 i 14 kwietnia 2013r. na Torze "Poznań". Ponad 70 zawodników wystartowało w dziewięciu klasach. W klasie 3 dwukrotnie zwyciężył Jakub Wyszomirski (A. Rzemieślnik).

Weekend 22-23 czerwca był równie wyczerpujący i ciekawy. W 3 i 4 rundzie Wyścigowego Pucharu Polski wystartowało prawie 80 zawodników. W klasie 3 Honda CR-Z tym razem uplasowała się na drugim oraz na pierwszym miejscu. Ciekawostką jest 4 miejsce Hondy CR-Z w generalce 4 rundy WPP wśród wszystkich dziewięciu klas. Po czterech wyścigach liderem w klasie 3 pozostawał Jakub Wyszomirski (A. Rzemieślnik).

3 i 4 sierpnia na Torze "Poznań" odbyły się 5 i 6 rundy WPP. Upalny weekend wdał się we znaki wszystkim zawodnikom. Ponad 30 stopni na zewnątrz to momentami nawet 70 stopni w nagrzanej kabinie kierowcy. Niektórzy przyjęli z ulgą deszczowy niedzielny poranek.

Natomiast 7 i 8 rundę Wyścigowego Pucharu Polski zorganizowano na torze Lausitzring we Wschodnich Niemczech tuż przy granicy z Polską i Czechami. Sama zmiana lokalizacji była ekscytująca. A wyniki z Niemiec sprawiły, że w niektórych klasach walka o ostateczne zwycięstwo rozegrała się dopiero podczas ostatniego wyścigu na Torze "Poznań". W klasie 3 Honda CR-Z dwa razy finiszowała na drugim miejscu.

Weekend 5 i 6 października na Torze "Poznań" zakończył tegoroczną walkę o zwycięstwo w poszczególnych klasach Wyścigowego Pucharu Polski. W klasie 3 mistrzem został Jakub Wyszomirski (A.Rzemieślnik).

Na kolejne wyścigi zapraszamy dopiero w 2014 roku.